• Dlaczego Perya

Perya powstała z miłości do piękna i zapachu oraz potrzeby tworzenia. Sojowa świeca Perya jest ekologicznie odpowiedzialna, bezpieczna i minimalistyczna, a swoim wyjątkowy zapachem ma przypominać o chwili dla siebie.

 

 

Z pasji do zapachu i miłości do piękna!

 

Trudno znaleźć odpowiednią świecę do minimalistycznego i industrialnego wnętrza. Większość dostępnych produktów w znanych sieciówkach jest nieprzyjazna środowisku, ma płaskie zapachy, a ich głównym składnikiem jest parafina - pochodna ropy naftowej lub węgla brunatnego.

 

Świeca z wosku naturalnego

 

Nie wyobrażamy sobie relaksować się przy czymś, co powstało z ropy naftowej… Dlatego postawiliśmy na wosk sojowy, który jest przyjazny środowisku, wegański i biodegradowalny. Zaczeliśmy szukać najlepszego producenta. Po kilku miesiącach poszukiwań udało znaleźć się idealne źródło tego surowca. 

 

Francuskie kompozycje zapachowe dla celebracji chwili

 

Postawiliśmy na wielowymiarowość zapachu, by każde odpalenie świecy było swego rodzaju celebracją chwili. Po długich poszukiwaniach, testowaniu kompozycji i sprawdzaniu zapachu podczas spalania, udało nam się znaleźć dostawcę z kraju, którego herb mógłby być śmiało zastąpiony bagietką i beretem. Grasse to stolica nie tylko francuskiej elegancji i dobrego smaku, ale również zapachu.

 

Bezpieczeństwo to podstawa

 

Znajomość języka francuskiego i rynku ułatwia nam kontakt z dostawcą oraz sprawdzenie kompozycji zapachowych pod kątem bezpieczeństwa. Dzięki temu zapachy w świecach Perya są wolne od substancji rakotwórczych, mutagennych i ftalanów, a dodatkowo nie są testowane na zwierzętach!

 

Drugie życie świecy

 

Idealna świeca to nie tylko wosk, ale i właściwa osłonka. Postawiliśmy na uniwersalny minimalizm - ręcznie robione naczynia z gipsu akrylowego, szkła z recyklingu i z betonu. Ważne było dla nas, by nie był to jednorazowy produkt, przyczyniający się do zanieczyszczenia środowiska, ale by mógł być powtórnie wykorzystany według własnej kreatywności.
 Powstała świeca, która po wypaleniu może zostać piękną osłonką na sukulent w Twoim domu lub znaleźć miejsce na biurku jako pojemnik na długopisy.
To od Ciebie zależy jaki nadasz dalszy bieg tej historii.
 

Perya - bo liczysz się Ty