• O nas

PERYA - MAKE YOUR HOME UNIQUE

PERYA to jakość, elegancja i społeczna odpowiedzialność. Działamy w duecie, tworzymy naturalne zapachowe świece roślinne. Są one ręcznie tworzone w Polsce. Każda z naszych świec jest unikatowa. PERYA to polski design powstały w hołdzie tradycyjnemu rzemiosłu. To dekoracyjne świece roślinne tworzone z najwyższej jakości materiałów. Tego nie znajdziesz w popularnych sieciowych sklepach. Doceń polski design  W 100% naturalne i nietestowane na zwierzętach. Używamy jedynie bezpiecznych wosków roślinnych z odnawialnych i sprawdzonych źródeł. Przyszłość naszej planety to podstawa dla każdej społecznie odpowiedzialnej marki.Wszystkie nasze naczynia powstają ręcznie w Polsce. Gipsowe i betonowe formy są przez nas własnoręcznie tworzone w małej pracowni na warszawskiej Woli. Szkło premium w 100% z recyklingu tworzą wykwalifikowani rzemieślnicy, dmuchając ustnie każą sztukę z osobna. Dzięki temu nie ma dwóch takich samych osłonek świec - każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Korzystamy z bezpiecznych i certyfikowanych komponentów oraz olejków zapachowych, które tworzone są przez wielopokoleniową i rodzinną manufakturę w Grasse.
Oryginalne i perfumiarskie kompozycje zapachowe, specjalnie zaprojektowane do spalania, pozwalają się zrelaksować, otulając dom zapachem.
Świece PERYA pachną przed zapaleniem, w trakcie oraz przy każdym kolejnym użyciu. Jakość i prawda to nasze podstawowe wartości.


Twoja luksusowa świeca

U nas to Ty możesz skomponować swoją świecę. Skorzystaj z zaproponowanych przez nas opcji lub samodzielnie wybierz naczynie, preferowany rodzaj knota oraz ulubiony zapach. Wystarczy do nas napisać. Do wyboru jest szkło premium z recyklingu, szkło klasyczne, gips lub beton i wysokiej jakości kompozycje zapachowe.

Bądź eko i uzupełnij wypaloną świece 


PERYA to produkty powstałe w duchu zero waste. Po wypaleniu nasze świece warto powtórnie wykorzystać. Sprawdzą się one jako osłonki na małe rośliny, pojemniki na pędzle lub na inne drobiazgi. Najważniejsze: nie wyrzucaj świecy po wypaleniu. Chętnie uzupełnimy Takie naczynie nowym woskiem roślinnym i wybranym przez Ciebie zapachem. Odwiedź warszawski butik, w którym znajdziesz nasze świece i oddaj szkło do uzupełnienia. Jesteś spoza stolicy? Zorganizujemy wysyłkę - skorzystaj z usługi online.

PERYA - bo liczysz się Ty

W PERYA, wierzymy, że troska o siebie to lepsze życie. W dzisiejszym świecie, często brakuje nam czasu, przez co odkładamy swoje potrzeby na później. Chcemy, by świece PERYA przypominały o czasie dla siebie. Odpal swoją słonecznikową świecę permium, zrelaksuj się i skup na własnym JA. Wcześniej my zadbamy o resztę.palmy-2.jpeg


NASZA FILOZOFIA

PERYA powstała z miłości do piękna
i zapachów premium oraz potrzeby tworzenia. Roślinne świece PERYA są ekologicznie odpowiedzialne, designerskie i eleganckie, a swoimi wyjątkowymi zapachami mają przypominać o chwili dla siebie.

  

Z pasji do zapachu i miłości do piękna!

 

Trudno znaleźć elegancką świecę, która podkreśli charakter wnętrza i będzie jego ozdobą. Większość dostępnych produktów w znanych sieciówkach jest nieprzyjazna środowisku, ma płaskie zapachy, a ich głównym składnikiem jest parafina - pochodna ropy naftowej lub węgla brunatnego.

 

Świeca z naturalnego wosku roślinnego

 

Nie wyobrażamy sobie relaksować się przy czymś, co powstało z ropy naftowej… Dlatego postawiliśmy na sojowy wosk roślinny z europejskich upraw. Jest przyjazny środowisku, wegański, bez GMO i nietestowany na zwierzętach. Zaczeliśmy szukać najlepszego producenta. Po kilku miesiącach poszukiwań udało znaleźć się idealne źródło tego surowca. 

 

Wielowymiarowe kompozycje zapachowe dla celebracji chwili

 

Postawiliśmy na wielowymiarowość zapachu, by każde odpalenie świecy było swego rodzaju celebracją chwili. Po długich poszukiwaniach, testowaniu kompozycji i sprawdzaniu zapachu podczas spalania, udało nam się znaleźć dostawcę z kraju, którego herb mógłby być śmiało zastąpiony bagietką i beretem. Grasse to stolica nie tylko francuskiej elegancji i dobrego smaku, ale również zapachu. To tutaj powstają najbardziej znane i luksusowe perfumy. Dzięki temu świece PERYA to perfumy dla wnętrza.

 

Bezpieczeństwo to podstawa

 

Znajomość języka francuskiego i rynku ułatwia nam kontakt z dostawcą oraz współtworzenie wyjątkowych kompozycji. Dzięki temu zapachy w świecach PERYA są oryginalne, bezpieczne, wolne od substancji rakotwórczych, mutagennych i ftalanów, a dodatkowo nie są testowane na zwierzętach!

 

Drugie życie świecy

 

Idealna świeca to nie tylko wosk, ale i właściwa osłonka. Postawiliśmy na uniwersalny minimalizm - ręcznie robione naczynia ze szkła z recyklingu, ceramiki, betonu i gipsu. Ważne było dla nas, by nie był to jednorazowy produkt, przyczyniający się do zanieczyszczenia środowiska, ale by mógł być powtórnie wykorzystany według własnej kreatywności.
 Powstała świeca, która po wypaleniu może zostać piękną osłonką na sukulent w Twoim domu lub znaleźć miejsce na biurku jako pojemnik na długopisy.


To od Ciebie zależy jaki nadasz dalszy bieg tej historii.
 
Dziękujemy, że z nami jesteś i wspierasz polskie rzemiosło.


Chłopaki z PERYA

Adrian & Mieszko